Perşembe, Temmuz 28, 2016

Günlük IIKocaman kaos dolu, acımasız insanların insanlığını kaybettiği kendilerine yeni bir form uydurdukları şehrime geri döndüm. Tabi bunun akabinde adli kontroldeki mahkum'un polis merkezine gitmesi gibi hemen doktora gitmem gerekiyordu. İlaçlarım azalmış ve hastalığım artmış durumda. Bunları defterime yazarken bir yerde oturmuş kahve içiyorum ve doktor saatimin gelmesini bekliyorum. Stresli bir bekleyiş korkularla yüzleşmek ve korkuları kabul etmek en zoru. Daha zor kısmı da onların üzerine gitmek.


Korkuların üzerine gitmek derken Kadıköy'e gittim. Hem hastaneye yakın hemde kafam dağılır diye. Uzun zaman olmuş denizi ve o kalabalığı görmeyeli. Bunun korkuyla ne alakası var derseniz. Otobüse ve metroya binmek, kalabalığın içine karışmak bu cümleleri bilgisayar başında yazarken bile  aklıma gelince başımın içinde uğultulara dönüşüyor. Böyle yaşayamam içlerine karışmam lazım. Ya da onların beni yok etmesi lazım. İkinci seçenek şimdilik daha yakın duruyor.

Günlük, Gezi

Beşiktaş vapur iskelesinden yaşlı Haydarpaşa Tren garına baktım. Çocukluğumdan beri tarihi bir yer görünce hep düşünürüm. Acaba bu yerler konuşabilse bize neler anlatırlar kim bilir ? Sonra Hayallerimi süsleyen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını izledim dakikalarca. Kulağımda İtzhak Perlman'ın Bach Konçertolarıyla. Belki bir gün o kapıdan öğrenci olarak içeri girebilirim.

Kedi

Sahafları dolaşırken en sevdiğim manzara

Bu yazımın sonunu en sevdiğim şeye bıraktım. Sahaflara Kadıköy'e her gittiğimde ne olursa olsun uğradığım Akmar pasajını ve çevresindeki sahafları gezdim tek tek. Ucuz yıpranmış okunmaya bile tenezzül edilemeyen kitapların içinde kayboldum. Kim bilir yazılırken ne sıkıntılar ne uykusuz geceler geçirildi o kitaplar için. Ucuz bir kaç tane okumak istediğim kitap buldum ve hastaneye doğru yola koyuldum. Çok zor zamanlar bekliyor hayatımı değiştirecek çok zor zamanlar.
Bugünde sahaflardan eli boş dönmedim.
Paulo Coelho - Zahir
Paulo Coelho - Portobello Cadısı
Monteigne - Denemeler

İncelemeleri en kısa zamanda gelecek diye ümit ediyorum.

Sağlıcakla ve Sevgiyle kalın
Çünkü Ben Beceremiyorum
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder