Pazartesi, Temmuz 25, 2016

Kayıplar Ve KaybettiklerimizHayatımda çok şeyi kaybettim. Sevdiklerimi, güvendiklerimi, dostlarımı ve beni en büyük üzüntüye düşüren geçen sene buz gibi havada kara toprağa verdiğim dedemi.

Bugün akşam saatlerinde Halil İnalcık'ın vefat ettiğini öğrendim. Haberi aldığımda boğazım düğümlendi, gözlerim yaşardı, sesim tizleşti. Yaklaşık yarım saat kendime gelemedim. Kendisiyle hiç tanışma fırsatı bulamadım; Ama ben onu yazdığı tüm kitaplardan, makalelerden ve videolarından çok yakından tanıyordum.


Dua edin 100 yaşımı göreyim diyordu. En içten dualarımı yaratıcıya ilettim ve yaratıcı dualarımızı kabul ederek onu aramızdan tam 100 yaşında aldı. Arkasında yüzlerce kitap, makale ve kendi eğittiği ve benim gibi kitaplarından faydalanarak yaşayan öğrenciler bıraktı.

Benim tarih merakımı körükleyen hatta alevlendiren isimdir Halil hoca. Daha önce bir yazımda bahsettiğim gibi hayatını bir amaç uğruna adayan insanlara hayranımdır. En büyük hayranlığım hayatını tarih ilmine adamış Halil hocaydı . Her kitabını makalesini elimden geldiğince okumaya çalıştım. Onun gibi bir tarihçi olmak için uğraştım. Kader denen kısır döngü buna izin vermedi.Umarım öbür tarafta öğrencinizden birisi olabilirim hocam.

Allah Rahmet Eylesin. Ailesine, Sevenlerine Ve Bizlere Sabır Versin.


Sağlıcakla Ve Mutlu Kalın
Çünkü Ben Beceremiyorum.
Tepkiler:

2 yorum:

  1. ABDULLAH bey selamalar. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.arkasından gelenlerde onlar gıbı olur ınsallah bızzat sızın gıbı cok sevenleri.yazınızın sonu cok teslimiyetçi.oteki dunyada ogrenci olma duası.dilerim sonsuz alemde duanız kabul olur.saygılarımla.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Amin. Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim :)

      Sil