Çarşamba, Ağustos 03, 2016

Cem Adrian - Islak Mendil


Ümit Besen

Her ne kadar büyük bir Fazıl Say hayranı olsam da zamanında yaptığı bir açıklamaya hiçbir zaman katılmadım ve katılacağımı düşünmüyorum. Arabeskle büyümüş bir toplumuz biz evimizde, sokağımızda, mahallemizde, bir yerden bir yere otobüsle seyahat ederken istemesek de en çok dinlediğimiz şey arabesk müzik olmuştur. He saçma sapan arabesk diye adlandırılan müzikleri bu dala katmıyorum. Cengiz Kurtoğlu, Ümit Besen, Müslüm Gürses ve daha adı aklıma gelmeyen onlarca sanatçı bu müzik türünü çok iyi icra ediyorlar. Bence böyle bir türe yavşaklık demek büyük bir ayıp olmuştu. Ne kadar klasik müzik sever bir insan olsam da kaliteli arabesk müzik vazgeçilmezlerim arasındadır.


Ümit Besen


Genelde hüzne ve mutsuzluğa boğduğum benliğimi dağıtmaya çalışırken eski parçaları dinlerim. Bügün karşıma çok güzel bir cover çıktı. Cem Adrian ve Ümit Besen çok iyi bir iş çıkarmışlar. Şarkıyı zaten yıllardır biliyoruz. Cem Adrian o mükemmel sesiyle müthiş bir iş çıkarmış ortaya.

Bu arada albümün diğer parçalarını da dinlediğimde gerçekten çok iyi bir cover albüm olmuş. Emeği geçen herkese çok içten saygılarımı sunuyorum.

Şarkıyı buraya telif hakkı nedeniyle koyamıyorum Youtube'dan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Sağlıcakla Ve Mutlulukla Kalın

Çünkü Ben Beceremiyorum
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder